Amir i Amina

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomaga im udział w programie?

Do programu Witaj w domu weszli, kiedy musieli się wyprowadzić z dotychczasowego mieszkania i nie mogli znaleźć kolejnego, bo nikt nie chciał wynająć lokum rodzinie uchodźców. Pan Amir w Tadżykistanie pracował w mediach. Kiedy rozpoczynali program, nie miał w Polsce pracy, a obecnie jest kierowcą. Chciałby nauczyć się lepiej polskiego i znaleźć sobie w przyszłości lepszą pracę. Pani Amina chce iść do pracy, jak tylko najmłodszy synek pójdzie do przedszkola. Dzieci potrzebują pomocy w nauce.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa / nauka języka polskiego / pomoc w nauce dla dzieci / wsparcie w szukaniu nowej pracy.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Lubią chodzić razem na spacery i odwiedzać znajomych. W Warszawie bardzo podoba im się Stare Miasto – kiedy tam są, mają wrażenie, jakby przenieśli się do zupełnie innego kraju. Lubią też plażę nad Wisłą.

O czym marzą?

Amir i Amina marzą o tym, żeby kiedyś wrócić do Tadżykistanu, ale mają świadomość, że w najbliższym czasie sytuacja w kraju najpewniej na to nie pozwoli. Chcieliby także, żeby ich dzieci zdobyły dobre wykształcenie.

CEL: 27 900 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej