Ayna

W jaki sposób pomaga im udział w programie?

Dzięki udziałowi w programie Witaj w domu rodzina Ayny otrzymała niezbędną pomoc w usamodzielnieniu się oraz uzyskała upragnione mieszkanie komunalne! Może zatem opuścić nasz program.

Przed programem wszyscy mieszkali w jednym małym, zagrzybionym i wilgotnym pokoju bez ogrzewania. Pani Ayna nie miała pracy i nie mówiła po polsku. Ze względu na złe warunki mieszkaniowe wszyscy dużo chorowali. Szczególnie dokuczliwe było to dla Pani Ayny, która ma orzeczoną niepełnosprawność na tle neurologicznym – zła sytuacja mieszkaniowa dodatkowo pogarszała jej stan i utrudniała szukanie pracy.

Dzięki udziałowi w programie rodzina mogła przenieść się do normalnego mieszkania. Pani Ayna zaczęła się uczyć polskiego i mówi coraz lepiej. Miała stałą pracę w swoim zawodzie, była szefową kuchni, ale musiała ze względów zdrowotnych zrezygnować z pracy. Dzieci chodzą do szkoły, uczestniczą też w dodatkowych zajęciach edukacyjnych, oferowanych przez Fundację Ocalenie. Rodzinę wspiera także asystentka rodziny pracująca w Fundacji.

W 2021 roku Pani Ayna wróciła do pracy, a obecnie udało jej się znaleźć stałe zatrudnienie na umowę o pracę. Dzięki wsparciu asystentki rodziny dzieci zmieniły szkołę i teraz uczęszczają do placówki, w której otrzymują więcej wsparcia.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Dopłaty do czynszu / psychoterapia Pani Ayny / wsparcie psychologiczne dla dwójki dzieci / wsparcie w sprawach zdrowotnych / wsparcie edukacyjne dzieci / wsparcie asystentki rodziny / badania diagnostyczne dla najmłodszej córki

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Ayna jest przemęczona, więc w wolnym czasie stara się odpoczywać lub spać. Dzieci bawią się przy komputerze lub oglądają kreskówki. Lubią także zajęcia sportowe i taneczne.

Ulubionym miejscem Pani Ayny w Warszawie są okolice Dworca Centralnego i Złote Tarasy – chętnie tam spaceruje, bo jest ładnie i jest tam dużo ludzi. Lubi to miejsce, mimo że nie stać jej, aby robić tam zakupy.

O czym marzą?

Pani Aynie zależy na tym, aby dzieci się dobrze uczyły, a jej poprawiło się zdrowie. Marzy o otwarciu w Warszawie restauracji z dagestańskim jedzeniem. Rustam chce zostać programistą, Rakhman adwokatem, a Elina lekarką.

Na co zbieramy?

  • dopłaty do czynszu
  • pomoc w kontakcie ze służbą zdrowia
  • psycholog dziecięcy
  • psychoterapia dla dorosłych
  • wsparcie asystentki rodziny
  • wsparcie edukacyjne dla dzieci

CEL: 34 200 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej