Makha i Mansur

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Rodzina mieszka w ośrodku dla cudzoziemców i wciąż jest w procedurze starania się o status uchodźcy, więc nie wie, czy będzie mogła pozostać w Polsce. Ze względu na stan zdrowia członków rodziny, lekarze stanowczo odradzają mieszkanie w ośrodku. Rodzice od miesięcy więc szukają mieszkania – do tej pory bezskutecznie. Udział w programie jest więc im potrzebny przede wszystkim ze względu na konieczność ratowania zdrowia dzieci. 

Mały Ali jest leczony onkologicznie w szpitalu w Warszawie. Petima przeszła wylew i także potrzebuje stałej opieki lekarskiej. Pan Mansur po przebytych torturach cierpi na PTSD, a także z powodu nie do końca wyleczonych urazów fizycznych. Mimo kłopotów zdrowotnych pracuje jako ochroniarz. 

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby:

Pomoc mieszkaniowa/ pomoc rzeczowa/ nauka polskiego/ pomoc psychologiczna/ pomoc w kontakcie ze służbą zdrowia.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Makha lubi gotować, zwłaszcza pięknie udekorowane ciasta – szczególnie cieszy się, kiedy dzieciom smakuje. Ali lubi klocki lego. Petima lubi czytać – aktualnie czyta “Małego Księcia”. Pamięta, że kiedy dostała wylewu, czytała książkę o Kleopatrze. Maha najbardziej lubi śpiewać.

O czym marzą?

Pan Mansur chciałby zostać w Polsce i utrzymać pracę na ochronie. Ale najważniejsze jest po prostu, żeby dzieci były zdrowe, żeby rodzina była bezpieczna.
Dzieci marzą o tym, żeby mieć psa, najlepiej labradora, albo jakiegoś podobnego do wilka. Ali i Maha chcieliby być w przyszłości lekarzami. Petima chciałaby zostać lekarką-onkolożką.

CEL: 29 820 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.