Makha i Mansur

9 lutego 2022

W jaki sposób pomaga im udział w programie?

Rodzina długo mieszkała w ośrodku dla cudzoziemców, bezskutecznie szukając mieszkania. Wreszcie, dzięki udziałowi w programie i ogromnemu wsparciu darczyńców i darczyń, w październiku 2019 r. udało się znaleźć dla nich mieszkanie. Ze względu na stan zdrowia Alego, spokój i poczucie bezpieczeństwa płynące z „bycia u siebie”, są dla nich szczególnie ważne.  

Mały Ali jest leczony onkologicznie w szpitalu w Warszawie. Co jakiś czas musi wracać do szpitala.

Pan Mansur po przebytych torturach cierpi na PTSD. Ma także nie do końca wyleczone urazy fizyczne. Mimo kłopotów zdrowotnych pracował jako ochroniarz, ale podczas epidemii, w obawie o możliwość zarażenia Alego, zrezygnował z pracy, aby ograniczyć kontakt z ludźmi. 

Rodzinę wspiera asystentka rodziny pracująca w Fundacji. Rodzina jest bardzo zaangażowana w relację z asystentką, ma z nią stały kontakt.

W 2021 roku Pan Mansur zaczął pracę na budowę oraz znacznie poprawił znajomość języka polskiego.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa / dopłaty do czynszu i rachunków / pomoc rzeczowa / nauka polskiego / pomoc psychologiczna / pomoc w kontakcie ze służbą zdrowia

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Makha lubi gotować, zwłaszcza pięknie udekorowane ciasta – szczególnie cieszy się, kiedy dzieciom smakuje. Ali lubi klocki lego. Maha najbardziej lubi śpiewać.

O czym marzą?

Pan Mansur chciałby zostać w Polsce i na stałe pracować. Ale najważniejsze jest po prostu, żeby dzieci były zdrowe, żeby rodzina była bezpieczna.

Dzieci marzą o tym, żeby mieć psa, najlepiej labradora, albo jakiegoś podobnego do wilka. Ali i Maha chcieliby być w przyszłości lekarzami. 

Na co zbieramy?

  • dopłaty do czynszu
  • kurs polskiego
  • pomoc rzeczowa
  • pomoc w kontakcie ze służbą zdrowia
  • wsparcie asystentki rodziny
  • wsparcie psychologa

CEL: 38 640 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej

Przeprowadzka! Rodzina wyprowadza się z ośrodka!

Dzięki wsparciu ponad 450 niesamowitych osób zebraliśmy pieniądze na pomoc dla Alego i jego rodziny. Mamy o prawie 10 tys. więcej niż wynosi roczny koszt udziału rodziny w programie. Kilka osób zdecydowało się także wspierać rodzinę cyklicznie, dzięki czemu kwota ta będzie co miesiąc wzrastać. Zebrane pieniądze pozwolą nam pokryć…

Więcej