Makha i Mansur

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomaga im udział w programie?

Rodzina długo mieszkała w ośrodku dla cudzoziemców, bezskutecznie szukając mieszkania. Wreszcie, dzięki udziałowi w programie i ogromnemu wsparciu darczyńców i darczyń, w październiku 2019 r. udało się znaleźć dla nich mieszkanie. Ze względu na stan zdrowia Alego, spokój i poczucie bezpieczeństwa, płynące z „bycia u siebie”,  są dla nich szczególnie ważne.  

Mały Ali jest leczony onkologicznie w szpitalu w Warszawie. Niedawno był ponownie hospitalizowany.

Pan Mansur po przebytych torturach cierpi na PTSD, a także z powodu nie do końca wyleczonych urazów fizycznych. Mimo kłopotów zdrowotnych pracował jako ochroniarz, ale podczas epidemii, w obawie o możliwość zarażenia Alego, zrezygnował z pracy, aby ograniczyć kontakt z ludźmi. Planuje niedługo wrócić do pracy. 

Rodzinę wspiera asystentka rodziny pracująca w Fundacji. Rodzina jest bardzo zaangażowana w relację z asystentka, ma z nią stały kontakt.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby:

Pomoc mieszkaniowa / dopłaty do czynszu i rachunków / pomoc rzeczowa / nauka polskiego / pomoc psychologiczna / pomoc w kontakcie ze służbą zdrowia.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Makha lubi gotować, zwłaszcza pięknie udekorowane ciasta – szczególnie cieszy się, kiedy dzieciom smakuje. Ali lubi klocki lego. Maha najbardziej lubi śpiewać.

O czym marzą?

Pan Mansur chciałby zostać w Polsce i na stałe pracować. Ale najważniejsze jest po prostu, żeby dzieci były zdrowe, żeby rodzina była bezpieczna.
Dzieci marzą o tym, żeby mieć psa, najlepiej labradora, albo jakiegoś podobnego do wilka. Ali i Maha chcieliby być w przyszłości lekarzami. 

CEL: 29 820 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej

Przeprowadzka! Rodzina wyprowadza się z ośrodka!

Dzięki wsparciu ponad 450 niesamowitych osób zebraliśmy pieniądze na pomoc dla Alego i jego rodziny. Mamy o prawie 10 tys. więcej niż wynosi roczny koszt udziału rodziny w programie. Kilka osób zdecydowało się także wspierać rodzinę cyklicznie, dzięki czemu kwota ta będzie co miesiąc wzrastać. Zebrane pieniądze pozwolą nam pokryć…

Więcej