Mary i Emad

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Do niedawna czteroosobowa rodzina mieszkała w osiemnastometrowym pokoju w mieszkaniu dzielonym ze współlokatorami. W mieszkaniu była wilgoć i karaluchy. Kiedyś w szkole u chłopców karaluch wybiegł z plecaka jednego z nich i była wielka awantura. Rodzina dwukrotnie aplikowała o lokal komunalny, ale za każdym razem dostała odmowę. Dzięki wsparciu programu niedawno rodzina mogła się przeprowadzić do samodzielnego, dwupokojowego mieszkania w dobrym stanie.

Pani Mary jest nauczycielką matematyki i nawet już pracowała w Polsce w świetlicy i jako nauczycielka, ale niestety po redukcji etatów zabrakło dla niej miejsca. Chciałaby znaleźć sobie kolejną pracę. Pan Emad pracuje w gastronomii, chociaż z wykształcenia i zawodu w Egipcie był pracownikiem socjalnym. Oboje chcieliby nauczyć się lepiej polskiego. Chłopcy potrzebują trochę pomocy w nauce i w ogóle ze szkołą, bo inne dzieci często im dokuczają.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa/ nauka polskiego/ pomoc w poszukiwaniu pracy/ pomoc w nauce dla dzieci/ pomoc rzeczowa.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Mary lubi zabierać chłopców na zajęcia z piłki nożnej i patrzeć, jak grają. Brakuje im znajomych, z którymi mogliby się spotykać, razem spędzać czas i odwiedzać się nawzajem. W Warszawie lubią Służew, bo jest spokojnie i z dobrym dojazdem do centrum.

O czym marzą?

Dzieci bardzo lubią Polskę i cała rodzina chciałaby tutaj zostać, dostać obywatelstwo.
Gdyby mogli, zapisaliby się na basen, na który Pani Mary chodziłaby razem z chłopcami. Marzy im się też rodzinny wyjazd nad morze.
W przyszłości Krystian chciałby zostać pilotem, a Marcel piłkarzem.

CEL: 26 100 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.