Mary i Emad

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Przed wejściem do programu czteroosobowa rodzina mieszkała w osiemnastometrowym pokoju w mieszkaniu dzielonym ze współlokatorami. W mieszkaniu była wilgoć i karaluchy. Kiedyś w szkole u chłopców karaluch wybiegł z plecaka jednego z nich i była wielka awantura. Rodzina dwukrotnie aplikowała o lokal komunalny, ale za każdym razem dostała odmowę. Dzięki wsparciu Fundacji rodzina mogła się przeprowadzić do samodzielnego, dwupokojowego mieszkania w dobrym stanie. Pod koniec 2020 r. rodzina otrzymała mieszkanie komunalne w jednej z dzielnic Warszawy, dzięki czemu usamodzielniła się finansowo i mogła opuścić program.

Pani Mary jest nauczycielką matematyki i nawet już pracowała w Polsce w świetlicy i jako nauczycielka, ale niestety po redukcji etatów zabrakło dla niej miejsca. Niedługo spodziewa się kolejnego dziecka, więc na razie nie podejmie pracy.

Pan Emad pracował w gastronomii, ale stracił pracę zaraz na początku epidemii i na razie, z powodu kryzysu w branzy, nie jest w stanie znaleźć nowej. Z wykształcenia i zawodu w Egipcie był pracownikiem socjalnym. Oboje chcieliby nauczyć się lepiej polskiego. Chłopcy potrzebują trochę pomocy w nauce i w ogóle ze szkołą, bo inne dzieci często im dokuczają.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa / dopłaty do czynszu i rachunków / nauka polskiego / pomoc w poszukiwaniu pracy / pomoc w nauce dla dzieci / pomoc rzeczowa.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Mary lubi zabierać chłopców na zajęcia z piłki nożnej i patrzeć, jak grają. Brakuje im znajomych, z którymi mogliby się spotykać, razem spędzać czas i odwiedzać się nawzajem. W Warszawie lubią Służew, bo jest spokojnie i z dobrym dojazdem do centrum.

O czym marzą?

Dzieci bardzo lubią Polskę i cała rodzina chciałaby tutaj zostać, dostać obywatelstwo.
Gdyby mogli, zapisaliby się na basen, na który Pani Mary chodziłaby razem z chłopcami. Marzy im się też rodzinny wyjazd nad morze.
W przyszłości Krystian chciałby zostać pilotem, a Marcel piłkarzem.

CEL: 26 100 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Przeprowadzka! Rodzina otrzymała mieszkanie komunalne

  Mamy dla Was świetną wiadomość! Rodzina pani Mary i pana Emada otrzymała mieszkanie komunalne w jednej z dzielnic Warszawy! Dzięki temu wsparciu rodzina jest w stanie się usamodzielnić i może opuścić program "Witaj w domu".  

Więcej

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej