Majda i Ali

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

W jednopokojowym lokalu, w którym mieszkają, nie ma izolacji, więc zimą jest bardzo zimno, a latem bardzo gorąco i duszno. Pan Ali pracuje 7 dni w tygodniu, 14 godzin na dobę w barze z kebabem i z tej pracy utrzymuje całą rodzinę. Gdyby znalazł pracę, w której miałby trochę wolnego czasu, to chętnie uczyłby się języka polskiego. Wszyscy dorośli potrzebują takich lekcji. Pani Majda uważa, że ich dzieci dobrze radzą sobie w szkole. Wolontariuszka Fundacji Ocalenie pomaga Mohamadowi w nauce.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Wsparcie mieszkaniowe/ nauka języka polskiego/ pomoc w zmianie pracy/ pomoc rzeczowa/ pomoc dla dzieci w nauce.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pan Ali jest w pracy od 6:00 do 20:00, 7 dni w tygodniu, więc nie ma wolnego czasu. Dalia lubi czytać i rysować, a chłopcy grać w piłkę nożną. Pani Majdzie spodobała się w Warszawie dzielnica Wilanów i okolice obu warszawskich meczetów. Jamila lubi spacerować po CH Wileńska.

O czym marzą?

Majda i Ali marzą, by ich dzieci miały bezpieczne, spokojne życie, dobrze się uczyły i dostały się na studia. Pani Majda chciałaby móc sprzedawać gotowane przez siebie syryjskie jedzenie.
Jamila chciałaby zostać kosmetyczką lub fryzjerką. Mohamed chciałby zostać pilotem. Jego młodszym braciom marzy się kariera piłkarska. A Dalia marzy, żeby zostać lekarką.
Pan Ali ma tyle pracy, że nie ma czasu na marzenia.

CEL: 33 000 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej