Muhamadikbol

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Rodzinie należy się mieszkanie komunalne, ale w dzielnicy, w której mieszkają, kolejka jest bardzo długa – czeka się ok. 4 lat. Dorośli w rodzinie chcą uczyć się języka polskiego, żeby móc zdobyć pracę bardziej zgodną z wykształceniem – Pan Muhamadikbol jest politologiem, a do tej pory pracował w Polsce jako kierowca.
Jego żona na razie nie pracuje, bo musi dbać o dwójkę starszych dzieci, które są chore i potrzebują intensywnej opieki.
Z rodziną pomieszkuje również brat Pana Muhamadikbola.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Wsparcie mieszkaniowe/ język polski/ pomoc rzeczowa/ pomoc w poszukiwaniu pracy/ wsparcie w kontaktach ze służbą zdrowia.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Panu Muhamadikbolowi trudno jest odpocząć, bo ciągle dręczą go myśli o tym, co się dzieje w Tadżykistanie. Całą rodziną chętnie jednak chodzą na spacery. Szczególnie podoba im się w Warszawie ulica Tamka – uważają, że jest niezwykła, bo obok siebie stoją stare i nowe budynki.

O czym marzą?

Najbardziej marzą o tym, żeby po najbliższych wyborach w Tadżykistanie sytuacja się poprawiła i mogli tam wrócić. Jeśli jednak w ich ojczyźnie nic się nie zmieni, to chcieliby zostać w Warszawie i uzyskać polskie obywatelstwo. Marzą o dobrej edukacji dla swoich dzieci i dobrej pracy dla siebie.
Żona Pana Muhamadikbola chciałaby zrobić kurs na prawo jazdy.
Pan Muhamadikbol chciałby założyć organizację pozarządową, która pomagałaby Tadżykom na uchodźstwie i tym prześladowanym w kraju.

CEL: 36 660 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.