Selam i Emanuel

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Synek Pani Selam jest dzieckiem z niepełnosprawnością, a córeczka jest niemowlakiem, Selam więc większość czasu spędza, opiekując się dziećmi. Emanuel pracuje w gastronomii, podczas epidemii nie zarabiał, ale już wrócił do pracy.

Rodzice uczą się polskiego. Pani Selam często uczestniczy w różnych wydarzeniach kulturalnych i integracyjnych, organizowanych przez Fundację.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa / dopłaty do czynszu i rachunków / język polski / pomoc rzeczowa / pomoc psychologiczna dla dziecka. .

Co lubią robić w wolnym czasie?

Wolny czas spędzają razem, gotując erytrejskie jedzenie i oglądając filmy. Oboje lubią muzykę i taniec. Pani Selam lubi malarstwo i street art. Podoba im się na warszawskiej Starówce – lubią słuchać ulicznych grajków, którzy tam koncertują.

O czym marzą?

Selam i Emanuel chcieliby zostać w Polsce i tutaj wychowywać dzieci. Chcieliby dobrze nauczyć się polskiego, żeby znaleźć lepszą pracę. Oboje marzą o otwarciu erytrejskiej restauracji.

CEL: 27 060 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej