Tatiana i Andrii

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Kawalerka w której do tej pory mieszkała rodzina, została wystawiona na sprzedaż i muszą się z niej jak najszybciej wyprowadzić.

Pani Tatiana chciałaby przeprowadzić się do mieszkania, w którym Volha miałaby własny pokój. Dziewczynka bardzo dobrze się uczy, w zeszłym roku miała świadectwo z czerwonym paskiem. Dziewczynce pomaga wolontariuszka z Fundacji Ocalenie.

Pan Andrii jest kierowcą miejskich autobusów, pracuje głównie na nocnych zmianach. Pani Tatiana chce zapisać się na kurs języka polskiego.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Wsparcie mieszkaniowe/ nauka języka polskiego/ pomoc w szukaniu pracy dla Pani Tatiany/ wsparcie w nauce.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pan Andrii i Volha biegają – córka ma zacięcie lekkoatletyczne. Pani Tatiana lubi spędzać czas z rodziną. Ulubionym miejscem Volhy w Warszawie jest ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

O czym marzą?

Chcieliby znaleźć miejsce dla siebie i nie żyć już na walizkach. Chcieliby, żeby wszyscy w rodzinie byli zdrowi i żeby mieć dobrą pracę. Planują za kilka lat ubiegać się o polskie obywatelstwo. Rodzice chcieliby, żeby córka dostała się do dobrej szkoły. Volha marzy o tym, żeby zostać lekarką.

CEL: 22 680 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej

Przeprowadzka! Rodzina wyprowadza się z ośrodka!

Dzięki wsparciu ponad 450 niesamowitych osób zebraliśmy pieniądze na pomoc dla Alego i jego rodziny. Mamy o prawie 10 tys. więcej niż wynosi roczny koszt udziału rodziny w programie. Kilka osób zdecydowało się także wspierać rodzinę cyklicznie, dzięki czemu kwota ta będzie co miesiąc wzrastać. Zebrane pieniądze pozwolą nam pokryć…

Więcej