Zalina

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Siedmioosobowa rodzina miaszkała na 35 metrach kwadratowych, bez centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Dzięki udziałowi w programie Pani Zalina z dziećmi przeprowadziła się do ciepłego, 3-pokojowego mieszkania, które zaspakaja podstawowe potrzeby rodziny.

Najmłodszy Ruslan poszedł niedawno do przedszkola, co umożliwi Pani Zalinie podjęcie pracy w wymiarze niepełnego etatu. W miarę możliwości dorabia także szyciem, które bardzo lubi.

Pani Zalina i jej najstarsza córka potrzebują wsparcia psychologicznego ze względu na przemoc, której doznawały w przeszłości. Dzieci potrzebują pomocy wolontariuszy w nauce.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa – dopłaty do czynszu / pomoc prawna w sprawach rodzinnych / wsparcie psychologiczne / wsparcie dzieci w nauce / pomoc rzeczowa.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Zalina nie ma wiele wolnego czasu, ale jest bardzo utalentowana plastycznie i stara się razem z dziećmi wymyślać różne kreatywne zabawy. Tworzą kwiaty z bibuły, figurki z koralików, lampki.
Dzieci były na wycieczce szkolnej w Łazienkach Królewskich i bardzo im się podobało, więc Pani Zalina też chciałaby tam pojechać.

O czym marzą?

Pani Zalina marzy o pracy dla siebie i córek, kiedy będą już starsze. Chciałaby, by jej dzieci zdobyły wykształcenie i miały normalne życie.
Maja chciałaby zostać kucharką, a Marina policjantką.

CEL: 35 460 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej

Przeprowadzka rodziny Pani Zaliny!

2020 rok rodzina Pani Zaliny rozpoczyna od przeprowadzki! Dzięki wsparciu darczyńców i darczyńczyń rodzina wreszcie wyprowadziła się z 35-metrowego pomieszczenia pozbawionego centralnego ogrzewania i ciepłej wody i zamieszkała w przyjemnym, ciepłym, 3-pokojowym mieszkaniu. Pani Zalina zdążyła już uszyć piękne nowe zasłony do dużego pokoju. Pani Zalina samodzielnie wychowuje sześcioro dzieci.…

Więcej