Zalina

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Siedmioosobowa rodzina miaszkała na 35 metrach kwadratowych, bez centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Dzięki udziałowi w programie Pani Zalina z dziećmi przeprowadziła się do ciepłego, 3-pokojowego mieszkania, które zaspakaja podstawowe potrzeby rodziny.

Najmłodszy Ruslan poszedł niedawno do przedszkola, co umożliwi Pani Zalinie podjęcie pracy w wymiarze niepełnego etatu. W miarę możliwości dorabia także szyciem, które bardzo lubi.

Pani Zalina i jej najstarsza córka potrzebują wsparcia psychologicznego ze względu na przemoc, której doznawały w przeszłości. Dzieci potrzebują pomocy wolontariuszy w nauce.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa – dopłaty do czynszu / pomoc prawna w sprawach rodzinnych / wsparcie psychologiczne / wsparcie dzieci w nauce / pomoc rzeczowa.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Zalina nie ma wiele wolnego czasu, ale jest bardzo utalentowana plastycznie i stara się razem z dziećmi wymyślać różne kreatywne zabawy. Tworzą kwiaty z bibuły, figurki z koralików, lampki.
Dzieci były na wycieczce szkolnej w Łazienkach Królewskich i bardzo im się podobało, więc Pani Zalina też chciałaby tam pojechać.

O czym marzą?

Pani Zalina marzy o pracy dla siebie i córek, kiedy będą już starsze. Chciałaby, by jej dzieci zdobyły wykształcenie i miały normalne życie.
Maja chciałaby zostać kucharką, a Marina policjantką.

CEL: 35 460 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Przeprowadzka rodziny Pani Zaliny!

2020 rok rodzina Pani Zaliny rozpoczyna od przeprowadzki! Dzięki wsparciu darczyńców i darczyńczyń rodzina wreszcie wyprowadziła się z 35-metrowego pomieszczenia pozbawionego centralnego ogrzewania i ciepłej wody i zamieszkała w przyjemnym, ciepłym, 3-pokojowym mieszkaniu. Pani Zalina zdążyła już uszyć piękne nowe zasłony do dużego pokoju. Pani Zalina samodzielnie wychowuje sześcioro dzieci.…

Więcej