Apel o udzielenie pobytu humanitarnego rodzinie Emilii

Fundacja Ocalenie zbiera podpisy pod petycją, skierowaną do Komendanta Głównego Straży Granicznej i Komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, o udzielenie pobytu humanitarnego w Polsce Pani Emilii i i dwójce jej dzieci, nastoletniemu Michałowi i malutkiej Izie.

Prosimy o podpisanie petycji w tej sprawie. Rodzinie grozi deportacja do Rosji, która nie jest dla niej bezpiecznym krajem. Na Pani Emilii ciąży podwójny wyrok zabójstwa honorowego, dlatego deportacja jest dla niej śmiertelnie niebezpieczna. Jej dzieciom grozi utrata mamy, przemoc i życie w pogardzie innych.

Pani Emilia i Michał od kilku lat mieszkają w Polsce, a malutka Iza tutaj się urodziła i nie zna Rosji. Wszyscy dobrze się tu odnajdują, a co najważniejsze – są razem, z dala od swoich prześladowców. Zgoda na pobyt Pani Emilii, Michała i Izy w Polsce jest niezbędna dla ich bezpieczeństwa i rozwoju dzieci. Dlatego prosimy o poparcie naszego apelu.

Zbieramy podpisy pod petycją, żeby wniosek o udzielenie pobytu humanitarnego Pani Emilii i jej dzieciom wzmocnić głosem obywateli i obywatelek.

Razem możemy więcej, dlatego prosimy: