NASZE ZBIÓRKI

Chcesz wesprzeć rodziny uchodźcze w Polsce? Przekaż darowiznę, która pomoże nam prowadzić program Witaj w domu lub wybierz wsparcie konkretnej rodziny.

Liza i Arbi

Pani Liza i jej rodzina pochodzą z Czeczenii. Wciąż nie wiedzą, czy będą mogli zostać w Polsce. Pani Liza mieszka razem ze swoim dorosłym synem Arbim oraz dziećmi drugiego syna: siedmioletnią Leylą i sześcioletnim Naibem. Pani Liza i Pan Arbi mają duże problemy ze zdrowiem.
Zebrano 11 054 PLN z 41 040 PLN
Zbiórkę wsparło 44 darczyńców

Said i Zakija

Zakija i Said uciekli z Tadżykistanu 4 lata temu. Mają czwórkę dzieci, mieszkają z trójką młodszych: dwudziestoletnim Jakubem, dziewiętnastoletnią Zaynap i jedenastoletnią Tahirą. W Warszawie mieszka też ich najstarsza córka Fatima z mężem i małym synkiem Ahmetem.
Zebrano 5 943 PLN z 34 200 PLN
Zbiórkę wsparło 35 darczyńców

Makha i Mansur

Rodzina uciekła z Kaukazu 4 lata temu. Makha i Mansur mają trójkę dzieci: dziesięcioletniego Alego, ośmioletnią Mahę i pięcioletnią Hadidżę. Ali poważnie choruje, dlatego szczególnie ważne jest, aby mieszkał w odpowiednich warunkach.
Zebrano 43 292 PLN z 38 640 PLN
Zbiórkę wsparło 458 darczyńców

Majda i Ali

Majda i Ali uciekli z Syrii. Mieszkają w jednym pokoju ze wszystkimi swoimi dziećmi: dwudziestoczteroletnią Jamilą i jej malutką córeczką, dwudziestoletnim Mohamadem, szesnastoletnim Saoudem, trzynastoletnim Khalilem i ośmioletnią Dalią. Pan Ali pracuje 7 dni w tygodniu, 14 godzin na dobę, starając się utrzymać rodzinę.
Zebrano 17 677 PLN z 33 000 PLN
Zbiórkę wsparło 78 darczyńców

Emilia

Pani Emilia uciekła z Rosji razem z synem Michałem. Córka Iza urodziła się już w Polsce. Choć są tu już od kilku lat, długo nie wiedzieli, czy będą mogli tu zostać. Pani Emilii w Rosji grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego ostatecznie całej rodzinie przyznano pobyt humanitarny.
Zebrano 11 849 PLN z 30 240 PLN
Zbiórkę wsparło 28 darczyńców

Selam i Emanuel

Selam i Emanuel pochodzą z Erytrei, ale poznali się dopiero w Polsce. Niedawno urodziła się ich córeczka. Selam ma także kilkuletniego syna z poprzedniego związku. Selam i Emanuel lubią gotowanie, muzykę i taniec.
Zebrano 8 583 PLN z 27 060 PLN
Zbiórkę wsparło 28 darczyńców

Ayna

Pani Ayna przyjechała do Polski z Dagestanu. Ma trójkę dzieci: piętnastoletniego Rustama, trzynastoletniego Rakhmana i jedenastoletnią Elinę. Przed programem wszyscy mieszkali w jednym małym, zagrzybionym i wilgotnym pokoju bez ogrzewania.
Zebrano 4 446 PLN z 34 200 PLN
Zbiórkę wsparło 22 darczyńców

Khawlah i Yasim

Khawlah i Yasim uciekli z Iraku. Ich trzej dorośli synowie: Layth, Bareq i Ali utrzymują rodziców i płacą za ich mieszkanie. Byli w różnych krajach w Europie, ale wybrali Polskę i pokochali ją, bo ludzie tutaj są pomocni, uśmiechnięci i szczęśliwi.
Zebrano 2 838 PLN z 28 300 PLN
Zbiórkę wsparło 22 darczyńców

Zalina

Zalina uciekła ze swoją rodziną z Czeczenii. Od trzech lat mieszka w Warszawie lat razem z szóstką swoich dzieci: siedemnastoletnią Mają, czternastoletnią Mariną, jedenastoletnią Zulikhan, ośmioletnią Rozą, siedmioletnią Iman i czteroletnim Ruslanem.
Zebrano 9 934 PLN z 35 460 PLN
Zbiórkę wsparło 46 darczyńców

Medina i Ramzan

Pani Medina wraz z dorosłym synem, Panem Ramzanem, przyjechała z Kaukazu. Są w trakcie starania się o status uchodźcy i ciągle nie wiedzą, czy będą mogli zostać w Polsce. Pani Medina ciężko pracuje w gastronomii, Pan Ramzan pracuje jako ochroniarz.
Zebrano 4 052 PLN z 28 020 PLN
Zbiórkę wsparło 20 darczyńców

Luiza

Rodzina Pani Luizy przyjechała z Czeczenii 4 lata temu. Pani Luiza ma na utrzymaniu czwórkę dzieci: trzynastoletnią Makhę, jedenastoletnią Petimę, dziewięcioletniego Ruslana i sześcioletnią Zaremę. Dzięki udziałowi w programie Witaj w domu rodzina przeniosła się do samodzielnego mieszkania. Po przeprowadzce Pani Luiza znalazła pracę.
Zebrano 10 651 PLN z 40 680 PLN
Zbiórkę wsparło 26 darczyńców

Tatiana i Andrii

Tatiana i Andrii uciekli z Donbasu razem z czternastoletnią dziś córką Volhą. Przeszli już procedurę ubiegania się o ochronę w Polsce i wiedzą, że będą mogli tu zostać i budować swoją przyszłość. Pan Andrii dostał pracę jako kierowca autobusu, Volha świetnie się uczy.
Zebrano 4 990 PLN z 22 680 PLN
Zbiórkę wsparło 17 darczyńców

Alik i Sumaja

Młode małżeństwo przyjechało z Kaukazu.
Już w Polsce urodziły im się dzieci: czteroipółletnia dzisiaj Rajana, trzyletnia Aisha i dwuletni Seyfudin. Dzięki udziałowi w programie Witaj w domu mogli opuścić wilgotną i zagrzybioną kawalerkę i zamieszkać w bezpiecznym dla zdrowia, dwupokojowym mieszkaniu.
Zebrano 2 267 PLN z 34 200 PLN
Zbiórkę wsparło 18 darczyńców

Shakhodat i Mahmadsaid

Shakhodat i Mahmadsaid uciekli z Tadżykistanu 5 lat temu. Mają czwórkę dzieci: szesnastoletnią Yosmin, piętnastoletniego Dzhovida, ośmioletnią Maryam i pięcioletniego Idrisa. Uczestniczą w programie Witaj w domu, w ramach którego otrzymują dopłaty do czynszu. Dzieci otrzymują wsparcie w edukacji.
Zebrano 5 424 PLN z 36 000 PLN
Zbiórkę wsparło 17 darczyńców

Aslan i Aza

Aza i Aslan uciekli z Czeczenii do Polski 5 lat temu. Mają piątkę dzieci: dziewiętnastoletniego Abdula, siedemnastoletnią Iman, trzynastoletnią Aminę, dziesięcioletnią Khedę i ośmioletnią Madinę. Wciąż czekają na rozstrzygnięcie w procedurze o status uchodźcy i nie wiedzą, czy polscy urzędnicy pozwolą im tu zostać.
Zebrano 3 620 PLN z 51 840 PLN
Zbiórkę wsparło 18 darczyńców

Amir i Amina

Amir i Amina uciekli z Tadżykistanu. Mają piątkę dzieci: jedenastoletnią Mariam, dziewięcioletnią Madinę, pięcioletnią Fatimę, trzyletniego Bakara i rocznego Saloma. Do programu Witaj w domu weszli, kiedy musieli się wyprowadzić z dotychczasowego mieszkania i nie mogli znaleźć kolejnego, bo nikt nie chciał wynająć lokum rodzinie uchodźców.
Zebrano 19 442 PLN z 27 900 PLN
Zbiórkę wsparło 15 darczyńców

Mary i Emad

Mary i Emad przyjechali do Polski z Egiptu. Mieszkają w Warszawie razem ze swoimi synami: dziesięcioletnim Krystianem i ośmioletnim Marcelem. Pani Mary jest nauczycielką matematyki i już pracowała w Polsce jako nauczycielka oraz w świetlicy. Pan Emad pracował w gastronomii, ale stracił pracę z powodu epidemii.
Zebrano 10 988 PLN z 26 100 PLN
Zbiórkę wsparło 16 darczyńców