NASZE ZBIÓRKI

Chcesz wesprzeć rodziny uchodźcze w Polsce? Przekaż darowiznę, która pomoże nam prowadzić program Witaj w domu lub wybierz wsparcie konkretnej rodziny.

Mary i Emad

Mary i Emad przyjechali do Polski z Egiptu. Mieszkają w Warszawie razem ze swoimi synami: dziesięcioletnim Krystianem i ośmioletnim Marcelem. Pani Mary jest nauczycielką matematyki i już pracowała w Polsce jako nauczycielka oraz w świetlicy. Pan Emad pracował w gastronomii, ale stracił pracę z powodu epidemii.
Zebrano 10 988 PLN z 26 100 PLN
Zbiórkę wsparło 16 darczyńców

Sofia

Pani Sofia z rodziną przyjechała z Kazachstanu. Jest samotną matką, ma piętnastoletnią córkę Marinę i sześcioletniego synka Mikaia. Rodzina mieszka w bardzo trudnych warunkach, w kawalerce z wilgocią i pleśnią, ogrzewanej piecem na drewno i powinna jak najszybciej zmienić mieszkanie.
Zebrano 5 249 PLN z 26 280 PLN
Zbiórkę wsparło 32 darczyńców

Liza i Arbi

Pani Liza i jej rodzina pochodzą z Czeczenii. Wciąż nie wiedzą, czy będą mogli zostać w Polsce. Pani Liza mieszka razem ze swoim dorosłym synem Arbim oraz dziećmi drugiego syna: siedmioletnią Leylą i sześcioletnim Naibem. Pani Liza i Pan Arbi mają duże problemy ze zdrowiem.
Zebrano 3 713 PLN z 34 800 PLN
Zbiórkę wsparło 13 darczyńców

Said i Zakija

Zakija i Said uciekli z Tadżykistanu 3 lata temu. Mają czwórkę dzieci, mieszkają z trójką młodszych: dziewiętnastoletnim Jakubem, osiemnastoletnią Zaynap i dziesięcioletnią Tahirą. W Warszawie mieszka też ich najstarsza córka Fatima z mężem i małym synkiem Ahmetem.
Zebrano 1 134 PLN z 33 300 PLN
Zbiórkę wsparło 11 darczyńców

Makha i Mansur

Rodzina uciekła z Kaukazu 3 lata temu. Makha i Mansur mają trójkę dzieci: dziewięcioletniego Alego, siedmioletnią Mahę i czteroletnią Hadidżę. Ali poważnie choruje, dlatego szczególnie ważne jest, aby mieszkał w odpowiednich warunkach.
Zebrano 41 865 PLN z 29 820 PLN
Zbiórkę wsparło 456 darczyńców

Majda i Ali

Majda i Ali uciekli z Syrii. Mieszkają w jednym pokoju ze wszystkimi swoimi dziećmi: dwudziestoczteroletnią Jamilą i jej malutką córeczką, dwudziestoletnim Mohamadem, szesnastoletnim Saoudem, trzynastoletnim Khalilem i ośmioletnią Dalią. Pan Ali pracuje 7 dni w tygodniu, 14 godzin na dobę, starając się utrzymać rodzinę.
Zebrano 5 985 PLN z 33 000 PLN
Zbiórkę wsparło 23 darczyńców

Emilia

Pani Emilia uciekła z Rosji razem z synem Michałem. Córka Iza urodziła się już w Polsce. Choć są tu już od kilku lat, długo nie wiedzieli, czy będą mogli tu zostać. Pani Emilii w Rosji grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, dlatego ostatecznie całej rodzinie przyznano pobyt humanitarny.
Zebrano 3 597 PLN z 27 120 PLN
Zbiórkę wsparło 13 darczyńców

Selam i Emanuel

Selam i Emanuel pochodzą z Erytrei, ale poznali się dopiero w Polsce. Niedawno urodziła się ich córeczka. Selam ma także kilkuletniego syna z poprzedniego związku. Selam i Emanuel lubią gotowanie, muzykę i taniec.
Zebrano 3 154 PLN z 27 060 PLN
Zbiórkę wsparło 9 darczyńców

Ayna

Pani Ayna przyjechała do Polski z Dagestanu. Ma trójkę dzieci: czternastoletniego Rustama, dwunastoletniego Rakhmana i dziesięcioletnią Elinę. Rodzina uczestniczy w programie Witaj w domu od dwóch i pół roku.
Zebrano 1 639 PLN z 35 328 PLN
Zbiórkę wsparło 9 darczyńców

Khawlah i Yasim

Khawlah i Yasim uciekli z Iraku. Ich trzej dorośli synowie: Layth, Bareq i Ali utrzymują rodziców i płacą za ich mieszkanie. Byli w różnych krajach w Europie, ale wybrali Polskę i pokochali ją, bo ludzie tutaj są pomocni, uśmiechnięci i szczęśliwi.
Zebrano 240 PLN z 28 300 PLN
Zbiórkę wsparło 4 darczyńców

Zalina

Zalina uciekła ze swoją rodziną z Czeczenii. Od trzech lat mieszka w Warszawie lat razem z szóstką swoich dzieci: siedemnastoletnią Mają, czternastoletnią Mariną, jedenastoletnią Zulikhan, ośmioletnią Rozą, siedmioletnią Iman i czteroletnim Ruslanem.
Zebrano 6 822 PLN z 35 460 PLN
Zbiórkę wsparło 42 darczyńców

Medina i Ramzan

Pani Medina wraz z dorosłym synem, Panem Ramzanem, przyjechała z Kaukazu. Są w trakcie starania się o status uchodźcy i ciągle nie wiedzą, czy będą mogli zostać w Polsce. Pani Medina ciężko pracuje w gastronomii, Pan Ramzan pracuje jako ochroniarz.
Zebrano 244 PLN z 28 020 PLN
Zbiórkę wsparło 5 darczyńców

Luiza

Rodzina Pani Luizy przyjechała z Czeczenii 3 lata temu. Pani Luiza ma na utrzymaniu czwórkę dzieci: jedenastoletnią Makhę, dziesięcioletnią Petimę, ośmioletniego Ruslana i pięcioletnią Zaremę. Dzięki udziałowi w programie Witaj w domu rodzina przeniosła się do samodzielnego mieszkania. Po przeprowadzce Pani Luiza znalazła pracę.
Zebrano 1 471 PLN z 33 480 PLN
Zbiórkę wsparło 10 darczyńców

Tatiana i Andrii

Tatiana i Andrii uciekli z Donbasu razem z czternastoletnią dziś córką Volhą. Przeszli już procedurę ubiegania się o ochronę w Polsce i wiedzą, że będą mogli tu zostać i budować swoją przyszłość. Pan Andrii dostał pracę jako kierowca autobusu, Volha świetnie się uczy.
Zebrano 538 PLN z 22 680 PLN
Zbiórkę wsparło 5 darczyńców

Alik i Sumaja

Młode małżeństwo przyjechało z Kaukazu.
Już w Polsce urodziły im się dzieci: pięcioletnia dzisiaj Rajana, trzyletnia Aisha i półroczny Seyfudin. Dzięki udziałowi w programie Witaj w domu mogli opuścić wilgotną i zagrzybioną kawalerkę i zamieszkać w bezpiecznym dla zdrowia, dwupokojowym mieszkaniu.
Zebrano 1 461 PLN z 17 400 PLN
Zbiórkę wsparło 11 darczyńców

Shakhodat i Mahmadsaid

Shakhodat i Mahmadsaid uciekli z Tadżykistanu 5 lat temu. Mają czwórkę dzieci: piętnastoletnią Yosmin, trzynastoletniego Dzhovida, siedmioletnią Maryam i czteroletniego Idrisa. Uczestniczą w programie Witaj w domu, rodzice uczą się polskiego i szukają pracy. Dzieci otrzymują wsparcie w edukacji.
Zebrano 676 PLN z 23 100 PLN
Zbiórkę wsparło 6 darczyńców

Aslan i Aza

Aza i Aslan uciekli z Czeczenii do Polski 4 lata temu. Mają piątkę dzieci: osiemnastoletniego Abdula, szesnastoletnią Iman, dwunastoletnią Aminę, dziewięcioletnią Khedę i siedmioletnią Madinę. Wciąż czekają na rozstrzygnięcie w procedurze o status uchodźcy i nie wiedzą, czy polscy urzędnicy pozwolą im tu zostać.
Zebrano 730 PLN z 30 900 PLN
Zbiórkę wsparło 7 darczyńców

Amir i Amina

Amir i Amina uciekli z Tadżykistanu. Mają piątkę dzieci: jedenastoletnią Mariam, dziewięcioletnią Madinę, pięcioletnią Fatimę, trzyletniego Bakara i rocznego Saloma. Do programu Witaj w domu weszli, kiedy musieli się wyprowadzić z dotychczasowego mieszkania i nie mogli znaleźć kolejnego, bo nikt nie chciał wynająć lokum rodzinie uchodźców.
Zebrano 18 405 PLN z 27 900 PLN
Zbiórkę wsparło 8 darczyńców