Ayna

W jaki sposób pomaga im udział w programie?

Rodzina uczestniczy w programie Witaj w domu od półtora roku. Przed programem wszyscy mieszkali w jednym małym, zagrzybionym i wilgotnym pokoju bez ogrzewania. Pani Ayna nie miała pracy i nie mówiła po polsku. Ze względu na złe warunki mieszkaniowe wszyscy dużo chorowali. Szczególnie dokuczliwe było to dla Pani Ayny, która ma orzeczoną niepełnosprawność na tle neurologicznym – zła sytuacja mieszkaniowa dodatkowo pogarszała jej stan i utrudniała szukanie pracy.

Dzięki udziałowi w programie rodzina mogła przenieść się do normalnego mieszkania. Pani Ayna zaczęła się uczyć polskiego i mówi coraz lepiej. Ma stałą pracę w swoim zawodzie, ostatnio awansowała – jest szefową kuchni w ośrodku dla osób w kryzysie bezdomności. Dzieci chodzą do szkoły, uczestniczą też w dodatkowych zajęciach edukacyjnych, oferowanych przez Fundację Ocalenie.

Rodzina radzi sobie coraz lepiej, ale nadal potrzebuje wsparcia – Pani Ayna ciąglemiewa problemy zdrowotne, a wysokość czynszu za mieszkanie przekracza ich aktualne możliwości finansowe.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Wsparcie mieszkaniowe / psychoterapia Pani Ayny / wsparcie psychologiczne dla dwójki dzieci / wsparcie w sprawach zdrowotnych / wsparcie edukacyjne dzieci.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Ayna jest przemęczona, więc w wolnym czasie stara się odpoczywać lub spać. Dzieci bawią się przy komputerze lub oglądają kreskówki. Lubią także zajęcia sportowe i taneczne.

Ulubionym miejscem Pani Ayny w Warszawie są okolice Dworca Centralnego i Złote Tarasy – chętnie tam spaceruje, bo jest ładnie i jest tam dużo ludzi. Lubi to miejsce, mimo że nie stać jej, aby robić tam zakupy.

O czym marzą?

Pani Aynie zależy na tym, aby dzieci się dobrze uczyły, a jej poprawiło się zdrowie. Marzy o otwarciu w Warszawie restauracji z dagestańskim jedzeniem. Rustam chce zostać programistą, Rakhman adwokatem, a Elina – lekarką.

CEL: 23 328 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.