Emilia

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Rodzina niedawno przeprowadziła się do nowego, samodzielnego mieszkania. Było to konieczne, bo właścicielka poprzedniego mieszkania, w którym Pani Emilia wynajmowała dla swojej rodziny pokój, zażądała, by jak najszybciej się wynieśli.

Rodzina korzysta już z pomocy prawnej w Fundacji Ocalenie. Walczymy o to, by mogli zostać w Polsce. Pani Emilia obawia się, że jeśli zostaną deportowani, to nigdy już nie zobaczy swoich dzieci.

Przez swoją sytuację prawną Pani Emilia nie może legalnie pracować, mimo że ma już obiecaną pracę. Rozpocznie ją, jak tylko dostanie pozwolenie na pobyt. Póki co uczy się w szkole kosmetycznej, korzysta z psychoterapii, uczy się polskiego.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa/ pomoc prawna/ psychoterapia/ język polski/ pomoc rzeczowa.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Emilia każdą wolną chwilę spędza z dziećmi – boi się, że każdy dzień może być ostatnim, jaki spędzają bezpiecznie razem. Chodzą razem do parku, bo Iza bardzo lubi kwiaty. Michał lubi lekcje gry na gitarze, które opłacają ze stypendium szkolnego.

O czym marzą?

Pani Emilii trudno jest myśleć o marzeniach, kiedy każdego dnia boi się deportacji. Głównie więc marzy o tym, żeby razem z dziećmi zostać w Polsce. Żeby byli wolni i żeby jej dzieci mogły żyć takim życiem, jakie sobie same wybiorą.

Pani Emilia chciałaby pracować jako kosmetyczka, a Michał myśli o tym, żeby zostać piłkarzem. Pani Emilia chciałaby zapisać go na treningi, ale nie ma na to pieniędzy. Michałowi marzy się też rower.

CEL: 27 120 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Apel o udzielenie pobytu humanitarnego rodzinie Emilii

Fundacja Ocalenie zbiera podpisy pod petycją, skierowaną do Komendanta Głównego Straży Granicznej i Komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, o udzielenie pobytu humanitarnego w Polsce Pani Emilii i i dwójce jej dzieci, nastoletniemu Michałowi i malutkiej Izie. Prosimy o podpisanie petycji w tej sprawie. Rodzinie grozi deportacja do Rosji, która nie…

Więcej