Emilia

13 czerwca 2019

W jaki sposób pomoże im udział w programie?

Dzięki społecznemu wsparciu oraz pomocy prawnej, udzielonej przez Fundację Ocalenie, rodzinie przyznano niedawno pobyt humanitarny w Polsce. Pani Emilia nie obawia się już deportacji i wkrótce będzie mogła podjąć legalną pracę. Do tej pory chodziła na zajęcia w szkole kosmetycznej i uczyła się polskiego – mamy nadzieję, że to zaprocentuje przy poszukiwaniu pracy.

Rodzina niedawno przeprowadziła się do nowego, samodzielnego mieszkania. Było to konieczne, bo właścicielka poprzedniego mieszkania, w którym Pani Emilia wynajmowała dla swojej rodziny pokój, zażądała, by jak najszybciej się wynieśli.

Aby poradzić sobie z traumą z przeszłości oraz podołać nowym wyzwaniom, Pani Emilia korzysta z psychoterapii. Nadal pomagamy jej również w sprawach prawno-administracyjnych. W mierzeniu się z organizacyjnymi wyzwaniami stojącymi przed nią jako cudzoziemką i samodzielną matką z dwójką dzieci wspiera ją także asystent rodziny.

Jakie są ich najpilniejsze potrzeby?

Pomoc mieszkaniowa/ pomoc prawna/ psychoterapia/ język polski/ pomoc rzeczowa.

Co lubią robić w wolnym czasie?

Pani Emilia najchętniej spędza czas z dziećmi. Chodzą razem do parku, bo Iza bardzo lubi kwiaty. Michał lubi lekcje gry na gitarze, które opłacają ze stypendium szkolnego.

O czym marzą?

Pani Emilia marzyła o tym, żeby razem z dziećmi zostać w Polsce. Po uzyskaniu zezwolenia na pobyt humanitarny odetchnęła z ulgą. Teraz chciałaby zapewnić dobre warunki życia swoim dzieciom i wspierać je w realizacji ich marzeń.

Pani Emilia chciałaby pracować jako kosmetyczka, a Michał myśli o tym, żeby zostać piłkarzem. Pani Emilia chciałaby zapisać go na treningi, ale nie ma na to pieniędzy. Michałowi marzy się też rower.

CEL: 27 120 zł

To roczny koszt wsparcia, zapewnianego rodzinie w ramach programu.

AKTUALNOŚCI

Przeprowadzka do Warszawy!

Z początkiem września rodzina pani Emilii przeprowadziła się do Warszawy - wcześniej mieszkali w jednym z podwarszawskich miast. Pani Emilia liczy, ze w Warszawie łatwiej jej będzie znaleźć pracę, którą będzie się dało pogodzić z samodzielnym wychowywaniem dwójki dzieci. Tymczasem Michał i Iza zaczęli kolejny rok szkolny już w nowych…

Więcej

Epidemia – rodziny uchodźcze w kryzysie

W związku z trwającym stanem epidemii i zamknięciem części firm, wielu uchodźców i uchodźczyń z dnia na dzień straciło pracę i zostało bez środków do życia. To grupa wyjątkowo wrażliwa, jeśli chodzi o odczuwanie sytuacji kryzysowych. Uchodźcy są dyskryminowani na rynku pracy, częściej pracują bez umów lub na umowach, które…

Więcej

Mamy to! Pani Emilia i jej dzieci mogą zostać w Polsce!

Pamiętacie nasz apel z czerwca? Prosiliśmy o podpisy pod petycją w sprawie udzielenia pobytu humanitarnego Pani Emilii i dwójce jej dzieci, Michałowi i Izie. Ostatecznie pod petycją znalazło się 929 Waszych podpisów Rodzinie groziła deportacja do Rosji, która nie jest dla nich bezpiecznym krajem. Wasze podpisy i udostępnienia oraz wysiłki…

Więcej

Apel o udzielenie pobytu humanitarnego rodzinie Emilii

Fundacja Ocalenie zbiera podpisy pod petycją, skierowaną do Komendanta Głównego Straży Granicznej i Komendanta Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie, o udzielenie pobytu humanitarnego w Polsce Pani Emilii i i dwójce jej dzieci, nastoletniemu Michałowi i malutkiej Izie. Prosimy o podpisanie petycji w tej sprawie. Rodzinie grozi deportacja do Rosji, która nie…

Więcej