Rodziny aktualnie uczestniczące w programie

Leila i Muhdi

Pani Leila i jej mąż Muhdi byli zmuszeni do opuszczenia Czeczenii 8 lat temu. Wychowują pięcioro dzieci i oboje ciężko pracują, żeby móc zapewnić im godną przyszłość.
Zebrano 5 PLN z 34 025 PLN
Zbiórkę wsparło 1 darczyńców

Mona i Basim

Mona i Basim pochodzą z Ujghur w (Xinjiangu) Chinach. Wychowują trzy córki: dziesięcioletnią Gulę, sześcioletnią Zafirę i roczną Aydę. Ze względów politycznych rodzina musiała uciekać i szukać bezpieczeństwa w Polsce.
Zebrano 0 PLN z 27 530 PLN

Mariyam

Rodzina pani Mariyam przyjechała z Czeczenii 6 lat temu. Wraz z mężem Islamem mają trzech synów: dziewięcioletniego Ahmada, ośmioletniego Adama i trzyletniego Movsara. Dzięki udziałowi w programie „Witaj w domu”, rodzina mogła utrzymać się w samodzielnym mieszkaniu.
Zebrano 0 PLN z 19 570 PLN

Liza i Arbi

Pani Liza i jej rodzina pochodzą z Czeczenii. Wciąż nie wiedzą, czy będą mogli zostać w Polsce. Pani Liza mieszka razem ze swoim dorosłym synem Arbim oraz dziećmi drugiego syna: siedmioletnią Leylą i sześcioletnim Naibem. Pani Liza i Pan Arbi mają duże problemy ze zdrowiem.
Zebrano 12 584 PLN z 41 040 PLN
Zbiórkę wsparło 47 darczyńców

Luiza

Rodzina Pani Luizy przyjechała z Czeczenii 4 lata temu. Pani Luiza ma na utrzymaniu czwórkę dzieci: trzynastoletnią Makhę, jedenastoletnią Petimę, dziewięcioletniego Ruslana i sześcioletnią Zaremę. Dzięki udziałowi w programie Witaj w domu rodzina przeniosła się do samodzielnego mieszkania. Po przeprowadzce Pani Luiza znalazła pracę.
Zebrano 11 508 PLN z 40 680 PLN
Zbiórkę wsparło 27 darczyńców

Aslan i Aza

Aza i Aslan uciekli z Czeczenii do Polski 5 lat temu. Mają piątkę dzieci: dziewiętnastoletniego Abdula, siedemnastoletnią Iman, trzynastoletnią Aminę, dziesięcioletnią Khedę i ośmioletnią Madinę. Wciąż czekają na rozstrzygnięcie w procedurze o status uchodźcy i nie wiedzą, czy polscy urzędnicy pozwolą im tu zostać.
Zebrano 4 817 PLN z 51 840 PLN
Zbiórkę wsparło 25 darczyńców
ZOBACZ WSZYSTKIE ZBIÓRKI

Rodziny, które pozytywnie zakończyły udział w programie

Emilia

Pani Emilia uciekła z Rosji razem z synem Michałem. Córka Iza urodziła się już w Polsce. Dzięki społecznemu wsparciu oraz pomocy prawnej udzielonej przez Fundację Ocalenie, całej rodzinie przyznano pobyt humanitarny w Polsce. Pani Emilia wykonała niesamowitą pracę na drodze do usamodzielnienia się i niedawno przeprowadziła się z dziećmi do mieszkania komunalnego. Może zatem opuścić nasz program.
Zebrano 12 014 PLN z 30 240 PLN
Zbiórkę wsparło 29 darczyńców

Ayna

Pani Ayna przyjechała do Polski z Dagestanu. Ma trójkę dzieci: piętnastoletniego Rustama, trzynastoletniego Rakhmana i jedenastoletnią Elinę. Dzięki udziałowi w programie Witaj w domu rodzina Ayny otrzymała niezbędną pomoc w usamodzielnieniu się oraz uzyskała upragnione mieszkanie komunalne! Może zatem opuścić nasz program.
Zebrano 5 036 PLN z 34 200 PLN
Zbiórkę wsparło 23 darczyńców

Shakhodat i Mahmadsaid

Shakhodat i Mahmadsaid uciekli z Tadżykistanu 5 lat temu. Mają czwórkę dzieci: szesnastoletnią Yosmin, piętnastoletniego Dzhovida, ośmioletnią Maryam i pięcioletniego Idrisa. Rodzina Pani Shakhodath przeprowadziła się do mieszkania komunalnego w maju 2023r. i rozpoczęła samodzielne życie już bez wsparcia finansowego Fundacji. Dzieci nadal uczestniczą w programie tutorskim i otrzymują wsparcie w nauce.
Zebrano 5 857 PLN z 36 000 PLN
Zbiórkę wsparło 17 darczyńców

O PROGRAMIE WITAJ W DOMU

pomoc
mieszkaniowa

wsparcie
w edukacji

pomoc
specjalistów

WITAJ W DOMU
W LICZBACH

17

Rodzin w programie

POZNAJ RODZINY

2 765

Darczyńców

ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ

266 212 PLN

Kwota wsparcia

WSPIERAJ CYKLICZNIE

AKTUALNOŚCI

PODPISZ PETYCJĘ: Pomóż Luizie i dzieciom zostać w Polsce!

Cztery lata temu pani Luiza uciekła z rodziną z Czeczenii. Stara się stworzyć w Polsce bezpieczny dom dla siebie i swoich dzieci. Teraz polskie władze chcą ich odesłać do kraju pochodzenia, gdzie kobiecie grozi przemoc i zemsta ze strony rodziny męża. Podpisz petycję i pomóż nam powstrzymać deportację!  Apelujemy o…

Więcej

Przeprowadzka! Rodzina otrzymała mieszkanie komunalne

  Mamy dla Was świetną wiadomość! Rodzina pani Mary i pana Emada otrzymała mieszkanie komunalne w jednej z dzielnic Warszawy! Dzięki temu wsparciu rodzina jest w stanie się usamodzielnić i może opuścić program "Witaj w domu".  

Więcej

Przeprowadzka do Warszawy!

Z początkiem września rodzina pani Emilii przeprowadziła się do Warszawy - wcześniej mieszkali w jednym z podwarszawskich miast. Pani Emilia liczy, ze w Warszawie łatwiej jej będzie znaleźć pracę, którą będzie się dało pogodzić z samodzielnym wychowywaniem dwójki dzieci. Tymczasem Michał i Iza zaczęli kolejny rok szkolny już w nowych…

Więcej